Aldara Krem Nedir, Ne İşe Yarar, Fiyatı ve Kullanıcı Yorumları

Aldara krem kullananlar, Aldara krem yorumları, Aldara krem içeriği
Paylaş
 

aldara krem, aldara krem fiyat, aldara krem satın al, aldara krem ekşi, aldara krem kullananlar, aldara krem kullanımı, aldara krem muadili, aldara krem ne işe yarar, aldara krem yorumları, aldara krem fiyatı 2021, aldara krem kullanımı, aldara krem kullanan erkekler,aldara krem kullanıcı yorumları, aldara krem kullanırken cinsel ilişki, aldara krem kullananlar 2021, aldara krem kullanma süresi, aldara krem kullandım, aldara krem adetliyken kullanılırmı, aldara krem yorumlar, aldara krem yorumları 2021

Aldara Krem Nedir?

Aldara krem, her birinde 250 mg krem bulunan 12 saşe içeren bir üründür. Aldara krem, etkin madde olarak imikimod içerir. İmikimod bağışıklık yanıt düzenleyicisidir. Siğil oluşturan virüslere ve tümöre karşı (antitümör) etkili bir ajandır.

Aldara krem kullananlar, Aldara krem yorumları, Aldara krem içeriği

Aldara Krem Ne İşe Yarar?

Aldara krem, üç farklı durumda kullanılabilir. Doktorunuz aşağıdaki durumların tedavisi için size Aldara kremi reçeteleyebilir.

 • Genital bölgenin (cinsel organlar) ve anüs çevresindeki deri yüzeyindeki siğiller
  (kondiloma akuminata)
 • Yüzeyel bazal hücreli karsinom. Bu, yaygın görülen, vücudun diğer bölümlerine yayılma olasılığı çok düşük olan
  yavaş gelişen bir deri kanseridir. Genellikle orta yaş ve yaşlı kişilerde, özellikle açık tenlilerde ortaya çıkmaktadır ve çok fazla güneş ışığına maruziyet nedeniyle oluşmaktadır. Eğer tedavi edilmezse bazal hücreli karsinom özellikle yüzde şekil bozukluğuna neden olabilir. Bu nedenle erken tanı ve tedavisi önemlidir.
 • Aktinik keratoz, yaşamları boyunca çok fazla güneş ışınlarına maruz kalmış kişilerde bulunan kaba deri alanlarıdır. Bazıları renkli deridir, grimsi, pembe kırmızı veya kahverengi olabilir. Lezyonlar düz ve pullu ya da yüzeyden kabarık, kaba, sert ve siğil gibi olabilir. Aldara krem sadece sağlıklı bir bağışıklık sistemine sahip olan
  hastalardaki yüz ve saçlı deri üzerindeki düz aktinik keratozda kullanılır.

Aldara krem, bazal hücreli karsinom, aktinik keratoz veya siğile neden olan virüsle savaşta rol oynayan doğal maddelerin, vücudunuzun kendi bağışıklık sistemi tarafından üretimine yardım eder.

Aldara Krem İçeriği

Aldara krem içeriğindeki;

Etkin madde: Her bir saşe, 250 mg krem içerisinde 12.5 mg imikimod içerir (%5)
Yardımcı maddeler: Metilhidroksibenzoat (E218), propilhidroksibenzoat (E216), setil alkol, stearil alkol.

Aldara Krem Fiyatı

Aldara krem 2021 güncel satış fiyatı, 229.91 TL’dir.

Aldara Krem Nasıl Kullanılır?

 • Aldara kremi uygulamadan önce ve sonra ellerinizi iyice yıkayınız. Aldara kremi uyguladıktan sonra üzerini bandaj veya benzeri materyalle kapatmayınız.
 • Aldara kremi kullanacağınız zaman daima yeni bir saşe açınız. Kullandıktan sonra kalan kremi atınız. Kullandıktan sonra, açılmış saşeyi daha sonra kullanmak için saklamayınız.
 • Aldara kremin uygulama sıklığı ve süresi genital siğiller, bazal hücreli karsinom veya aktinik keratoz için farklıdır.

Aldara Krem Kullanım Şekli

Genital siğiller için, Uygulama talimatları – (Pazartesi, Çarşamba ve Cuma)

 • Yatmadan önce ellerinizi ve tedavi bölgesini sabun ve su ile yıkayıp, kurulayınız.
 • Yeni bir saşe açınız ve parmak ucunuza kremi sıkınız.
 • Temiz, kuru siğil üzerine Aldara kremi ince bir tabaka şeklinde uygulayınız ve krem deri üzerinde kayboluncaya kadar yedirerek sürünüz.
 • Kremi uyguladıktan sonra açtığınız saşeyi atınız ve ellerinizi sabun ve su ile yıkayınız.
 • Aldara krem siğillerin üzerinde 6 – 10 saat kalmalıdır. Bu zaman içerisinde duş veya banyo yapmayınız.
 • Aldara kremi uyguladığınız alanı 6-10 saat sonra sabun ve su ile yıkayınız.

Aldara kremi haftada 3 kez uygulayınız. Örneğin Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri uygulayabilirsiniz. Bir saşe krem, 20 cm2’lik bir siğil alanı için yeterlidir. Sünnet derisinde siğili olan erkekler her gün sünnet derisini geri çekmeli ve altını su ile yıkamalı ve temizlemelidir. Siğilleriniz tamamen temizleninceye kadar size söylendiği gibi ALDARA kullanımına devam ediniz (tedavi gören kadınların yarısında 8 hafta içerisinde, erkeklerin yarısında
ise 12 hafta içerisinde lezyonlar tamamen temizlenmektedir; bazı hastalarda siğiller 4 haftada temizlenebilir)
Aldara kremi her bir siğil dönemi tedavisinde 16 haftadan fazla kullanmayınız.

Bazal hücreli karsinom için, Uygulama talimatları – (Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma)

 • Yatmadan önce ellerinizi ve tedavi bölgesini sabun ve su ile yıkayıp kurulayınız.
 • Yeni bir saşe açınız ve parmak ucunuza kremi sıkınız.
 • Tedavi edilecek alana ve bunun 1 cm’lik çevresine Aldara kremi uygulayınız. Krem deri üzerinde kayboluncaya
 • kadar yedirerek nazikçe sürünüz.
 • Kremi uyguladıktan sonra açtığınız saşeyi atınız ve ellerinizi sabun ve su ile yıkayınız.
 • Aldara krem derinin üzerinde 8 saat kalmalıdır. Bu zaman içerisinde duş veya banyo
 • yapmayınız.
 • Aldara kremi uyguladığınız alanı 8 saat sonra sabun ve su ile yıkayınız.

Aldara kremi, 6 hafta süreyle, haftada 5 kez, birbirini takip eden 5 gün boyunca her gün uygulayınız. Örneğin Pazartesi’den Cuma’ya kadar her gün uygulayabilirsiniz. Bu durumda Cumartesi ve Pazar günü kullanmayınız.

Aktinik keratoz için, Uygulama talimatları – (Pazartesi, Çarşamba ve Cuma)

 • Yatmadan önce ellerinizi ve tedavi bölgesini sabun ve su ile yıkayıp kurulayınız.
 • Yeni bir saşe açınız ve parmak ucunuza kremi sıkınız.
 • Tedavi edilecek alana Aldara kremi uygulayınız ve krem bölge üzerinde kayboluncaya kadar yedirerek nazikçe sürünüz.
 • Kremi uyguladıktan sonra açtığınız saşeyi atınız ve ellerinizi sabun ve su ile yıkayınız.
 • Aldara krem deri üzerinde yaklaşık 8 saat kalmalıdır. Bu zaman içerisinde duş veya banyo yapmayınız.
 • Aldara kremi uyguladığınız alanı 8 saat sonra sabun ve su ile yıkayınız.

Aldara kremi haftada 3 kez uygulayınız. Örneğin Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri uygulayabilirsiniz. Bir saşe krem, 25 cm2’lik bir alan için yeterlidir.

Tedavinizi 4 hafta sürdürünüz. İlk tedaviniz bittikten 4 hafta sonra doktorunuz cildinizi değerlendirecektir. Tüm lezyonlar tamamen kaybolmadıysa, bir diğer 4 hafta daha tedavi görmeniz gerekebilir.

Aldara Krem Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumu: Genital siğil aldara tedavisi ni ben de daha önce denedim. İlk önce küçük 7-8 tane kasıkta hpv siğili vardı , ciltte hafif bir yakma gibi oldu cilt kızardı kaşıntı oldu, siğiller 1 ay içinde kaybolur gibi oldu fakat daha sonra aynı yerden tekrar çıktı. Ben maalesef aldara tedavisini tam yapamadım ciltte tahriş yaptı tam uygulayabilsem belki sonuç verirdi fakat, hpv krem tedavisi nden sonuç alamadım. Arkadaşımda kullandı onda da benzer yan etkiler oldu, fakat onun siğilleri büyüktü, küçük siğillerde etkili gibi fakat büyük siğillerde etkisi az gibi geldi bana

Kullanıcı Yorumu:  dış genital bölge ve anüs çevresindeki siğillerin tedavisinde kullanılan krem. haftada 3 kere ve gece yatmadan önce siğillerin olduğu bölgeye uygulamak gerekiyor. sabah kalkınca krem uygulanılan bölge sabunlu suyla temizlenmeli ve tedaviye en fazla 16 hafta devam edilmeli.

Kullanıcı Yorumu:  kondilom koterizasyon veya kriyoterapi yaptirma imkaniniz yoksa, yurtdisindaysaniz ve derdinizi anlatabilecek cildiyeci bulamiyorsaniz, eczaneden alip haftanin 3 gunu kullanmaniz onerilir. gece yatmadan once kullanin, sabah kalkinca guzelce yikayin. uzun sure kullanin.(2-3 ay)

Kullanıcı Yorumu: açık yaraya sürmek gibi bir hata yapmayın, var olan yaraları arttırıp deriyi delik deşik ediyor. hele ki genital bölgedeki tedaviler için düşünüldüğünde kremin vücutta tepki göstermesi ve bölgedeki yaraları arttırması yürümenizi bile engelleyebiliyor.

Kullanıcı Yorumu:  Genital bölge siğilleri için ciddi anlamda tek etkili krem

Bu yazı 1879 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM