Benzoxin Krem Nedir,Ne İşe Yarar,Kullanıcı Yorumları

Paylaş
 

Benzoxin krem nedir, benzoxin krem ne işe yarar,benzoxin krem nasıl kullanılır,benzoxin krem fiyatı,benzoxin krem içeriği,benzoxin krem işe yarıyor mu,benzoxin krem kullanıcı yorumları,benzoxin krem yan etkileri var mı, gibi aklınıza takılan tüm bu soruların cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Benzoxin Krem Nedir

Benzoxin krem hızlı bir şekilde sivilcelerinizden kurtulmanızı sağlar. Benzoxin krem etken maddesi benzoil peroksit ve klindamisin fosfat’tır. Ciltteki küçük yaralarıda, cilt tahrişlerinde ve enfeksiyonlarında da kullanılabilen benzoxin kremin en önemli özelliği iltihaplı akne ve sivilceleri hızlı bir şekilde geçirmesidir.

Benzoxin Krem Ne İşe Yarar

Benzoxin krem, iltihaplı akne ve sivilce tedavisinde kullanılır, aynı zamanda benzoxin krem, beyaz ve siyah noktalar içinde oldukça etkilidir. Ayrıca benzoxin krem yatak yaralarında, cilt ülseri tedavisinde, küçük kesiklerde ve yaralarda, cilt kuruluğunda ve ciltte oluşan şişliklerin tedavisinde kullanılır. Benzoxin krem, cildin dış yüzeyini kurutup sonrasında soyulmasını sağlayarak fazla yağ ve kirinden arındırır. Bu sebeple kullanıcılar tarafından olumlu geri dönüş alan kullanıcılar benzoxin kremi herkese tavsiye ediyor. Doktorlar akne vulgaris tedavisi için bu ürünü reçeteli olarak hastalarının tedavisinde kullanıyorlar. Benzoxin kremi reçetesiz olarak alırsanız öncelikle mutlaka kullanma talimatlarını okuyun içeriğine karşı herhangi bir alerjiniz olduğunu fark ederseniz mutlaka hemen bir doktora başvurun.

Benzoxin Krem İçeriği ve Fiyatı

Bu kremin aktif maddeleri,

 • klindamisin fosfat ve
 • benzoil peroksit adlı maddelerdir.

Yardımcı maddeleri ise,

 • karbopol 974 P,
 • sodyum hidroksit,
 • dioktil sodyum sulfosüksinat,
 • disodyum EDTA,
 • benzofenon-4,
 • aseton ve
 • saf sudur.

Benzoxin kremin fiyatı ise 50.34 TL’dir. Benzoxin kremi eczanelerden alabilirsiniz.

Benzoxin Krem Nasıl Kullanılır

Benzoxin krem kullanmaya başladıktan 3-4 sonra etkisini göstermeye başlamaktadır. Tedavi süresi ortalama 4 ay sürmektedir. Benzoxin krem kullanırken güneşe karşı kendinizi korumanız gerekmektedir. Mümkün olduğunca direkt olarak güneş ışığına maruz kalmamanız gerekiyor.

Benzoxin kremi doktor reçetesi ile almışsanız mutlaka doktorun söylediği şekilde ve dozda uygulayın. Eğer benzoxin kremi kendiniz aldıysanız, önce sorunlu bölgeyi ılık bir suyla temizleyip kurulayın sonrasında kremi kutu içerisinden çıkan spatula yardımı ile ince bir tabaka halinde sivilce üzerine uygulayın. Benzoxin kremi sabah ve akşam olmak üzere günde 2 kere kullanmalısınız.

Benzoxin Krem Kullanıcı Yorumları

Ceren: akne tedavim için doktorumun reçete ettiği merhemdir. antibiyotikli bir merhem sanıyorum. yüzümde deri altında birçok akne vardı sıksam sıkılmaya değmeyecek cinsten. çok problemli bir cildim olmamakla beraber bu ufak ufak pürüzler çok canımı sıkıyordu. bu ilaç ve eczanede hazırlanan tonikle birlikte %80 i kayboldu pürüzler. daha tedavimi tamamlamadım. keşke daha önceden böyle bir tedavi almış olsaydım.

Sıla: yüzüme sivilceler için kullandığım ilaç. bununla birlikte her kullandığım bir de sivilce lekesi giderici, yüz soyucu bir krem daha var. bir gün onu bir gün bunu kullanıyorum. i̇ki haftadır yüzüm gerim gerim gerilip kurudu, hiç makyaj yapamaz oldum. sivilcelere etkisine gelirsek en başta yüzümün her yerinde süreken daha sonra sadece sivilce ve komedon üstüne sürmeye başladım. böyle daha etkili oluyor. büyük oranda sivilcelerim azaldı, ya da çıktığı gecede sönüyor.

Pınar: sivilciler bu ilacı kullanır kullanmaz toptan gitmedi fakat inanılmaz derecede soldu. uzun zamandır cildimi bu kadar eşit tonlu görmemiştim. sivilce sorunu olan herkese tavsiye ederim asla pişman olmazsınız

Bu yazı 6679 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM