Diclomec Krem Nedir, Ne İşe Yarar, Fiyatı ve Kullanıcı Yorumları

Paylaş
 

Diclomec krem, diclomec krem ne işe yarar, diclomec krem fiyat, diclomec krem fiyat 2021, diclomec krem prospektüs, diclomec krem kullananlar, diclomec krem ne için, diclomec krem ne kadar, diclomec krem kas gevşetici mi aklınıza takılan tüm soruların cevapları bu makalemizde. 

Diclomec Kremi Nedir?

Diclomec sızıyı ve eklemlerdeki osteoartrit gibi artrit semptomlarını yani iltihaplanma, şişmeyi, sertliği ve eklem sızısını tedavi etmek için kullanılan nonsteroidal bir anti-enflamatuar ilaçtır. Ancak Diclomec krem, osteoartriti tedavi etmez ve yalnızca kullanmaya devam ettiğiniz sürece size yardımcı olacaktır.

Diclomec Plus Krem Nedir?

Bu kremin faktör maddesi diklofenak sodyum ve tiyokolşikosid isimli maddelerdir. Bu kremin, jele benzer bir formülü vardır. Kas gevşetici, iltihap giderici ve sızı kesici özelliklere sahiptir. Özellikle Romatizmal hastalıkların tedavisinde kasılmalar ve sızıların iyileştirilmesi için kullanılır.

Kas ve iskelet sistemi hastalıklarında görülen iltihap, acı, sızı, kasılmalar ve kas gerginliklerini iyileştirir. Bursit, tenosinovit, periartrit, tendinit, osteoartrit, bel tutulması, boyun tutulması, bel sızıları, kas sızıları, boyun sızıları, sırt sızıları, siyatik sızıları, spor yaralanmaları, incinme, ezilme ve burkulma vakalarında bu krem olabildiğince etkilidir.

Diclomec Krem Özellikleri

Diclomec krem, tedavi edilmezse kanserli hale gelebilecek bir cilt problemi olan aktinik keratozu tedavi etmek için de kullanılır. Bu kremin, bu hastalığı nasıl iyileştirdiği tam anlamıyla bilinmemektedir.

Diclomec krem, osteoartritin yol açtığı sızı ve şişliği tedavi etmek için kullanılır. Ayrıca iltihap, kas sızıları, kas gerginliği, boyun tutulması, bel tutulması, morluklar, burkulmalar, ezilmeler ve incinmeleri iyileştirir.

Diclomec Kremi Ne İşe Yarar?

Bu krem romatizmal hastalıklarda ortaya çıkan iltihap, acı, sızı, kasılmalar ve kas gerginlikleri, bursit, tenosinovit, periartrit, tendinit, osteoartrit, bel tutulması, boyun tutulması, bel sızıları, kas sızıları, boyun sızıları, sırt sızıları, siyatik sızıları, spor yaralanmaları, incinme, ezilme ve burkulma vakalarında kullanılır.

Diclomec Krem Kullanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Diclomec kremi sürdükten sonra 10 dakika boyunca kuruması gerekir. Bu süre geçtikten sonra bol ve rahat giysilerinizi giyebilirsiniz.
 • Diclomec kremin ağız, burun ve göz ile temas etmesinden kaçınınız. Bu bölgelere temas etmesi halinde hemen bol suyla yıkayınız.
 • Solaryum ve güneş ışığından bu kremi kullandığınız süre boyunca uzak durmalısınız. Çünkü bu krem, güneş ışığına karşı duyarlılığı arttırır.
 • Yanık veya yaralı bölgelerde bu kremi sürmeyiniz. Yara tamamiyle iyileştikten sonra bu kremi uygulayabilirsiniz.
 • Diclomec kremi uyguladıktan sonra duş almak için en az 1 saat bekleyiniz.
 • sürdüğünüz bölgeyi netlikle kapatmayınız veya bandajlamayınız.
 • Kremi sürdüğünüz bölgeye netlikle sıcak su torbası veya sıcak havlu koymayınız.
 • Doktor tarafından tavsiye edilmediği müddetçe netlikle bu kremi çocuklarda kullanmayınız.
 • Bu kremi hamilelik ve emzirme zamanlarında kesinlikle hekim denetiminde kullanmalısınız.

Diclomec Krem Nasıl Kullanılır?

Bu kremi hekiminizin tavsiye ettiği biçimde kullanın. Tam dozaj talimatları için ilacın etiketini kontrol edin. Diclomec kremi, açık yaralar ya da kırmızı, şiş ya da soyulmuş cilt gibi enfekte olmuş cilt üzerine netlikle uygulamayın.

Bu kremi kullanmadan hemen önce ve sonra ellerinizi yıkayın. Sorunlu bölgeyi temizleyin ve kremi kullanmadan önce tamamiyle kurulayın. Bu kremi problemli bölgeye ince bir tabaka durumunda sürün ve eşit biçimde yayın. Önerilen miktardan daha çok kullanmayın.

Tamamen kuruyuncaya kadar güneşten koruyucular, kozmetik ürünler, böcek kovucular, diğer lokal ilaçlar ya da diğer herhangi bir maddeyi uygulamayın. Tamamen kuruyuncaya kadar krem sürdüğünüz bölgenin üzerine kıyafet giymeyin. Tedavi edilen bölgeye sarmayın, kapatmayın ya da ısı uygulamayın. Tedavi edilen bölgenin dokunmadan önce kurumasını bekleyin.

Diclomec Krem Ne Kadar?

Bu kremin fiyatı 12.46 TL’dir.

Diclomec Krem Faydaları

Kas ve iskelet sistemi ve eklem sorunlulukları, Romatizmal artrit, burkulma, incinme, ezilme, tendinit, akut gut, ameliyat sonrası sızı, aktinik keratoz, osteoartrit, sızı ve iltihap, bursit, gibi hastalıkların tedavisi için bu krem kullanılır.

Diclomec Plus Krem Yan Etkileri

Diclomec krem ve Diclomec plus kremin yan etkileri ortaktır. Bu kremlerin genel olarak deri döküntüleri, egzama belirtileri, kızarıklıklar, kaşıntılar, ürtiker, kabarcıklar, ödem, uykulu hissetme, mide sızısı, bulantı, kusma, ishal ve solunum zorluğu gibi seyrek görülen yan etkileri vardır.

Diclomec Krem Muadili

Actinoma jel, Aklofen jel, Cataflam draje, Clofast oral çözelti, Deflamat-IM ampül, Diclofix efervesan tablet, Dicloflam draje, Diclomec ampül, Difenak jel, Dikles ampül, Diklojik ampül, Dikloron film tablet ve Voltaren tablet bu ürünün muadilleridir.

Diclomec Krem Kullananlar

“kulunç sızılarını belki kökünden çözmez fakat gece yatmadan sürdüğünüz zaman, ertesi günü sızısız ve ağrısız geçirmenizi sağlar.”

“muscoril ile beraber, enjekte ettiğim arkadaşımı iddiaası büyük bir basket maçına yetiştirdiğim mükemmel ilaç. maçı da yenince ertuğrul karanlık gibi hissetmiştim kendimi.”

“sırtımda bıçak girmişcesine sızı yapan kuluncun belini tek dozla kırmış kral ilaçtır.”

“Diclomec ilacı dikloron hapının esdegeridir.İyi bir agrı kesicidir.Ayrıca dolorex ile de esdegerdir fakat dolorex 50 mg diclomec 100 mg dir.Eger elinizdeki diclomec 100 mg sa.Ayrıca 75 mg lik olanı vardır fakat tahminime gore elinizdeki 100 mg dir.Bol su ile icersen mide acısından da problem olmaz.”

Bu yazı 2979 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM