Stilex Jel Nedir, Ne İçin Kullanılır, Fiyatı ve Kullanıcı Yorumları

Paylaş
 

stilex jel, stilex jel ne işe yarar, stilex jel ekşi, stilex jel kullananlar, stilex jel sivilce, stilex jel muadili, stilex jel fiyat 2021, stilex jel yan etkileri, stilex jel ilaç rehberi, stilex jel hamilelikte kullanılır mı sorularınızın cevapları bu yazımızda!

Stilex Jel Nedir?

Bu krem aktif madde olarak mepiramin maleat, lidokain hidroklorür ve dexpanthenol içerir. Koruyucu madde olarak ise benzalkonyum klorür kullanılmıştır. Bu krem 30 gramlık alüminyum tüp içinde satışa takdim edilir.

Cilde uygulanan bu jel, lokal anti-alerjik, anti-inflamatuar (iltihap giderici), antipruritik (kaşıntı giderici) ve anestezik özellikler sağlar. Bu jel güneş yanığı, böcek ısırıkları, ürtiker (kurdeşen), kaşıntı ve birinci derece yanıkların tedavisinde etkilidir.

Stilex Jel Endikasyonları

Bu jel, lokal anestezik adı verilen ilaç ailesine aittir. Bu jel, ciltteki sinir uçlarındaki sinyalleri bloke ederek sızıyı önler. Genel anestezikler ameliyat için kullanıldığından bilinç kaybına neden olmaz. Bu ürün yalnızca hekiminizin reçetesi ile kullanmak mümkün.

Stilex Jel krem ​​topikal jel ya da merhem, belirli tıbbi işlemleri olan hastalarda uyuşma ya da his kaybına neden olmak için bedenin farklı bölgelerinde kullanılır. Ayrıca güneş yanığı ya da diğer ufak yanıklar, böcek ısırıkları ya da sokmaları, zehirli sarmaşık, zehirli meşe, zehir sumak gibi bitki tahrişleri, ufak kesikler, yaralar, zona ya da çizikler gibi durumların yol açtığı sızı ve kaşıntıyı gidermek için kullanılır.

Stilex Jel İçindekiler

Bu krem faktör madde olarak mepiramin maleat, lidokain hidroklorür ve dekspantenol içerir. Yardımcı maddeler olarak ise koruyucu olarak benzalkonyum klorür, koku verici olarak Oleum adonia, ilaveten karmaşıkon III, karbopol 940, trietanolamin ve polisorbat içerir.

Stilex Jel Fiyatı

Stilex jelin güncel fiyatı 15.79 TL’dir.

Stilex Jel Kullanmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

Stilex jel kremi kullanmadan önce prospektüsünü dikkatli bir şekilde okumanız önemlidir. Çünkü bu ilacın içindeki faktör maddeye veya yardımcı maddelere karşı bir alerjiniz olabilir. Böyle bir durum varsa netlikle kullanmamanız gerekir.
Hamileyseniz veya emziren bir anneyseniz netlikle bu kremi kullanmadan önce hekiminuza sormalısınız.
2 yaş altındaki bebeklerde ve çocuklarda bu kremi hekiminuza danışmadan netlikle kullanmayınız.
Bu kremin içinde bulunun bazı maddelerden ötürü netlikle fazla doz almaktan kaçınmalısınız.
İltihaplı deri hastalıkları,, enfeksiyonlu yaralar veya bulaşıcı hastalıklar için bu kremi kullanmanız tavsiyelmez.
Bu kremi gözler, ağız, kulak ve burun bölgeleri ile netlikle temas ettirmemelisiniz. Yanlışlıkla bu bölgeler ile teması halinde hemen bol suyla yıkamalısınız.
Bu jeli geniş cilt alanlarına uygulamaktan kaçınınız.

Stilex Jel Kullanma Talimatı

Bu jeli uygulamadan önce ve sonra ellerinizi yıkamalısınız. Kremi ince bir tabaka durumunda ovalayarak problemlu bölgeye uygulayınız. Bu bölgeyi hekiminuz söylemediği sürece kapatmayın veya bandajlamayın.

Stilex Jel Kullanıcı Yorumları

“Tatile gittim geldim burnumdan geldi resmen. Yandım sonrasında da soyulmaya başladım. 2 gündür bir kaşıntı var ki yerimde duramıyorum kızlar. Hap aldım rahatlattı ancak 10 saat sonra yine deli bir kaşıntı başlıyor. Stilex jel aldım yarar etmedi hiç. Soğuk su döküyorum ancak yine kaşıntı oluyor. Ne zamana geçer bu kaşıntı? Yoğurt sür diyorlar yararı olur mu ya ne yapmam lazım bu illetten kurtulayım?”

“beliz son 1,5 ayda 3 kere geniz burun akıntılı gunler gecırdı. grip oluyor sanıyordum annemde usutuyo diyodu. ancak ateş yok yalnızca burun ve geniz akıntısı. bugun dr a götürdüm. alerjikmiş. yaşadığımız yer çok ağaçlı oldugu için. ve içeriğinden ötürü. burnu tıkanıyomuş geniz akıntısı yapıyomuş.herşeyine baktı gayet iyi. 14,5 aylık .79 cm 12,5 kg olmuş. 1 yaşından beri hiç kilo almamış. dr da yemesi için zorlamayın. kilosu fazla dedi. bana gayet normal geliyo halbuki. peluş oyuncaklarını kaldır dedi. bi tane alerji şrubu yazdı. yüzündede minik sivilceler çıkıyodu onlarda alerjik dedi stilex jel yazdı. komple bakım yaptırdık kıza. çok şükür bişey cıkmadı. bıngıldagıda 3 aya kadar tamamiyle sertleşir normal dedi.”

“Ah bu konu iyi olmus ben bulamadm cozum bayramda koye gtmistik pislikler heryerimi yemisler bi bacagimda 30 isirik vardi yalnızca kollarim parmaklarim ayaklarim ayak parmaklarim belim sirtim 1 hafta iskence gbi gecti stilex jel aldm ancak bi yararsini goremedim ben.

 

Stilex Jel Muadili

Difestol Jel, Kaladryl Losyon, K-fenidex Jel, Nolerji Jel, Ovadril Losyon, Solerat Jel, Stiderm Jel ve Tanol losyon bu ürünün muadilleridir.

Stilex Jel Faydaları

Bu krem genel olarak kaşıntı, sızı, acı, iltihap, şişlik ve kızarıklıkları geçirir. Böcek sokmaları, güneş yanıkları, birinci derece yanıklar, kurdeşen, alerjik tepkilar, cilt tahrişi, isilik ve arı sokması gibi rahatsızlıkların tedavisinde kullanılır.

Stilex Jel Hamilelikte Kullananlar

“Ben mücadele ettim bir süre. İğne falan yapılıyormuş, ancak kortizon içeriyormuş, süte geçiyormuş. O yüzden rahatlatıcı olarak Stilex diye bir jel yazdı, reçetesiz alabilirsiniz.

Gün içinde fırsat buldukça ılık suyla duş aldım, ve stilex jeli kullandım geçti çok şükür.”

“Urtiker bulaşıcı değil virutik bir durum. En iyi gelen şey ağır döküntü varsa antihistaminik iğne, orta siddetliyse hap hafifse jel.”

 

 

Bu yazı 4324 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM