Sudocrem nedir,ne işe yarar, kullanıcı yorumları

Paylaş
 

Sudocrem, sudocrem fiyat, sudocrem yararları, sudocrem ne işe yarar, sudocrem 125 gr, sudocrem kullananlar, sudocrem 60 gr, sudocrem 400 gr, sudocrem 250 gr, sudocrem ekşi, sudocrem içeriği, sudocrem nasıl kullanılır, sudocrem kullanıcı yorumları, sudocrem sivilce kremi, sudocrem sivilceye iyi geliyor mu, sudocrem ne işe yarar, sudocrem işe yarıyor mu, gibi sizlerin yaptığı en çok aramalardan yola çıkarak hazırlamış olduğumuz bu yazıda sudocrem hakkında aklınıza takılan tüm bu soruların cevabını bulabilirsiniz.

Sudocrem Nedir

Sudocrem, bebeklerdeki kuruluk, egzama ve pişik gibi problemleri tedavi etmek için kullanılacak olan bir kremdir. İrlanda’da imal edilen ve geçmişi yaklaşık 70 yıl geriye uzanan bu krem nemlendirici özelliğe sahiptir. Yumuşatıcı bir etkiye sahip olan Sudocrem’in bu etkiyi cilde uyguladığı ve bu şekilde cildin yatışmasına yardımcı olduğu belirtilir. Sivilce ve aknelerin yok edilmesi ile ufak yaraların tedavisi için de Sudocrem kullanılıyor.

Sudocrem Ne İşe Yarar

Sudocrem bir bebek kremi olarak ön plana çıksa da çoğu zaman yetişkinler tarafından kullanılıyor. Sudocrem, her cilt tipine uygundur. Bebeklerde kullanıldığında özellikle pişik ve kuruluk gibi olaylara karşı devreye girer. Nemlendirici özelliğe sahiptir. Pişik ve kızarıklığı yalnızca tedavi etmede değil, bu istenmeyen durumlara karşı bebeği korumak için de başvurulabilecek bir üründür. Hassas olan ve tahrişe uğramış ciltleri tedavi etmek için kullanılır. Hem önlem hem de tedavi özelliği vardır. Sudocrem hemde küçük yaralanmaların tedavisinde ve güneş yanıkları için de öneri edilir.

Yetişkinler ise Sudocrem’i özellikle sivilce problemleri ile başa çıkmak için kullanır. Kremin sivilce ve iltihapları geçirmede etkili olduğu belirtilir. Her cilde uygun olduğu için bir hayli geniş bir kitleye hitap edebilir. Bebeklerde olduğu gibi büyüklerde de egzama tedavisi için kullanılabilir. Tahriş olmuş yetişkin ciltlerin tedavisi için de devreye girer.

Sudocrem İçeriği

Sudocrem içeriğinde, % 15.25 çinko oksit, koruyucu maddeler olarak % 0.48 sodyum benzoat ve % 0.008 oranında butylated hydroxy anisole maddeleri bulunur. Sudocrem, kortizon içermez.

Sudocrem Fiyatı
Sudocrem fiyatı, 35 TL’dir.

Sudocrem Nasıl Kullanılır
Sudocrem ürününü sivilceye karşı kullanırken bir dizi yöntemler uygulamak gerekir. Bu konu da yapılan en büyük hata Sudocrem’i gündüz kullanmak olarak belirtilir. Sudocrem’i sivilce savaşçısı olarak kullanmak isteyenler kremi yüzlerine gece sürmeleri öneri edilir. Bu şekilde krem cilde gece boyunca etki edeceğinden etkisi de daha hızlı bir biçimde görülür. Ayrıca gündüz kullanıldığına cildi bembeyaz gösterecektir.

Sudocrem’i sivilce için kullanırken dikkat edilmesi gerekli olan iki husus vardır.

Bunlardan ilki; krem bütün yüze değil, yalnızca sivilce olan bölgeye sürülmelidir.

Diğer husus ise, Sudocrem çok fazla kullanıldığında sivilcelerin sayısını arttırabilir. Cilde gereğinden çok kremin uygulanması gözeneklerin tıkanmasına neden olabilir. Uygulama aşamasına ise öncelikle temizlik ile başlanır. Sudocrem’i uygulamadan önce cilt iyice temizlenmelidir. Cildin temizlenmesinin ardından sivilce olan bölgeye az miktarda Sudocrem sürülür. Sürülen krem daha sonra baskı yapmadan ovalanır.

Sudocrem Kullanıcı Yorumları
Kullanıcı: Pişikleri hem geçiriyor hem de tekrar oluşmasını engelliyor. Kendim içinde yüz kremi olarak kullanıyorum. Geceleri yatarken sürdüğüm zaman sabah uyandığımda yüzüm gerçekten bebek poposu gibi yumuşacık oluyor. Kremin yapısı biraz kalın onu da belirtmek istedim.

Kullanıcı: Parmağın ucuyla dokunduğun an tüm yüzü kaplayacak kadar bereketli. Çok kullanmayacaklar küçük boy alsın bu bana çok fazla geldi örneğin.
Kullanıcı: Tavsiye üstünde yüzümdeki sivilceler için almıştım ama çok fazla yapışıyor ve peçeteyle zor çıkıyor.
Kullanıcı: Yeğenimin pişiği için ve kendi sivilcelerim için kullanıyorum. Çok başarılı bir ürün. Eczaneden çok daha yüksek fiyatlara aldığım bir üründü, online üstünden gayet makul bir fiyata aldım. Almayı düşünüyorsanız kesinlikle alın

Bu yazı 1246 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM