Thiocilline Göz Pomadı Nedir, Ne İçin Kullanılır, Fiyatı?

Paylaş
 

thiocilline göz pomadı, thiocilline göz pomadı fiyat, thiocilline göz merhemi ne işe yarar, thiocilline göz pomadı ekşi, thiocilline göz merhemi fiyat, thiocilline göz, thiocilline göz merhemi nasıl kullanılır, thiocilline göz kremi fiyat, thiocilline göz pomadı arpacık, thiocilline göz pomadı kedi

Thiocilline Göz Pomadı Nedir?

Bugün thiocilline isimli ilaç hakkında geniş bilgiler vereceğiz. Thiocilline göz pomadı göz kapağında yara, göz kapağında yanık, gözde iltihap, gözde bakterilerin sebep olduğu enfeksiyonlarda, arpacık, blefarit, şalazyon, konjoktivit, gözde kızarıklık, gözde kaşıntı, gözde batma gibi sorunları tedavi eden etkili bir ilaçtır. Bu ilaç sadece göz sorunlarında kullanılmaktadır. Gözdeki sorunları çözmek için üretilmiş antibiyotik özellikli ilaçtır. Halk arasında  thiocilline göz merhemi de denmektedir. Bu göz ilacının thiocilline deri pomadı isimli çeşidi de vardır, bu da cilt üzerinde kullanılmaktadır. Sadece gözde kullanılır ve 5 gramlık tüplerde satılmaktadır. Normal reçeteli bir ilaçtır. Reçeteli ya da reçetesiz olarak alınabilir. Reçete edildiğinde ise devlet tarafından ödenen bir ilaçtır. Bu ilacın ruhsat sahibi ve üreticisi Abdi İbrahim İlaç Sanayi ve Ticaret A.ş’dir. Üretimi ise İstanbul’da yapılmaktadır.

Göz kapağında yara, göz kapağında yanık, gözde iltihap, gözde bakterilerin sebep olduğu enfeksiyonlarda, arpacık, blefarit, şalazyon, konjoktivit, gözde kızarıklık, gözde kaşıntı, gözde batma için kullanılan antibiyotik özellikli bir göz ilacıdır. Gözde ortaya çıkan sorunlarda hızlı sonuçlar verir. Göz sorunları için kullanılacak en iyi ilaçlardan biridir. İçeriğinde kortizon bulunmaz. Beyaz bir rengi ve homojen yapısı vardır. Beyaz, sarı ve mavi renkli bir kutusu vardır. Göz kapağının iç yüzeyinde ve göz kapağının kenarında kullanılabilir. Enfeksiyonlarda hızlı sonuç verir. Gözdeki mikroplara karşı da çok iyi sonuçlar vermektedir. Göz antibiyotikleri diye isimlendirilen ilaç grubu içerisinde bulunmaktadır.

Thiocilline Göz Pomadı Ne İçin Kullanılır?

  • Gözdeki kaşıntıyı, kızarıklığı, batmayı iyi eder.
  • Göz kapağında oluşan iltihabı kurutur.
  • Göz kapağındaki yara ve yanık sorununu tedavi eder.
  • Göz kapağında ortaya çıkan yanma sorununu tedavi eder.
  • Göz hastalığı arpacığı iyi eder.
  • Gözde bakterilerin neden olduğu enfeksiyonların tedavisinde kullanılır.

Thiocilline Göz Pomadı Fiyatı

5 mg içeriğe sahiptir ve tavsiye edilen satış fiyatı 8,50 TL’dir.

Thiocilline Göz Pomadı Yan Etkileri

Tüm ilaçlar gibi THİOCİLLİNE’ in içeriğinde bulunan maddelere duyarlı olan kişilerde yan etkiler olabilir.

Aşağıdakilerden biri olursa, THİOCİLLİNE’ i kullanmayı durdurunuz ve DERHAL doktorunuza bildiriniz veya size en yakın hastanenin acil bölümüne başvurunuz:

Eller, ayaklar, bilekler, yüz, dudakların şişmesi ya da özellikle ağız veya boğazın yutmayı veya nefes almayı zorlaştıracak şekilde şişmelerinde.
‘Bunların hepsi çok ciddi yan etkilerdir.
Eğer bunlardan biri sizde mevcut ise, sizin THİOCİLLİNE’e karşı ciddi alerjiniz var demektir. Acil tıbbi müdahaleye veya hastaneye yatırılmanıza gerek olabilir.’
‘Bu çok ciddi yan etkilerin hepsi oldukça seyrek görülür.’

Aşağıdakilerden herhangi birini fark ederseniz, doktorunuza söyleyiniz:

Yaygın:
Uzun süreli kullanımlarda kızarma, kaşıntı, şişme gibi yan etkiler görülebilir.
Bilinmiyor:
Görme bulanıklığı, İlacın kesilmesiyle bu bulgular kaybolur.
‘Bunlar THİOCİLLİNE’ in nadir etkileridir.’

Eğer bu kullanma talimatında bahsi geçmeyen herhangi bir yan etki ile karşılaşırsanız doktorunuzu veya eczacınızı bilgilendiriniz.

 

Bu yazı 4069 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM