Tobrased Damla Nedir, Faydaları, Fiyatı, Muadili ve Kullananların Yorumları

Paylaş
 

tobrased damla ne kadar, tobrased damla ne için, tobrased damla kulak için kullanılır mı, tobrased damla kullananlar, tobrased damla kullanım süresi, tobrased damla kulak ağrısına iyi gelirmi, tobrased kulak damla gebelik kategorisi, tobrased damla bebeklerde kullanımı, tobrased damla hamilelikte kullanımı, tobrased damla yorumları, tobradex damla yorumları, tobrased damla, tobrased damla ne işe yarar, tobrased damla fiyat, tobrased damla fiyat 2022, tobrased damla kedi, tobrased damla bebeklerde kullanılır mi, tobrased damla muadili, tobrased damla kullanımı, tobrased damla nasıl kullanılır, tobrased damla fiyat 2021, 

Tobrased Damla Nedir?

Tobrased damla, gözün/gözlerin ve etrafının yüzeysel bakteriyel enfeksiyonlarının tedavisinde kullanılır. Tobrased anti-infektifler adı verilen ilaç grubunda yer almaktadır. Antİ-infektifler grubu göz(ler)e hastalık bulaştıran mikroorganizmaların büyük bir kısmına karşı aktif olan antibiyotikleri (bu üründe tobramisin) içerir.

tobrased damla, tobrased damla ne işe yarar, tobrased damla fiyat, tobrased damla fiyat 2022, tobrased damla kedi, tobrased damla bebeklerde kullanılır mi, tobrased damla muadili, tobrased damla kullanımı, tobrased damla nasıl kullanılır, tobrased damla fiyat 2021, tobrased damla ne kadar, tobrased damla ne için, tobrased damla kulak için kullanılır mı, tobrased damla kullananlar, tobrased damla kullanım süresi, tobrased damla kulak ağrısına iyi gelirmi, tobrased kulak damla gebelik kategorisi, tobrased damla bebeklerde kullanımı, tobrased damla hamilelikte kullanımı, tobrased damla yorumları, tobradex damla yorumları,

Tobrased Damla Ne İşe Yarar?

Tobrased damla anti-infektifler adı verilen ilaç grubunda yer almaktadır. Antİ-infektifler grubu göz(ler)e hastalık bulaştıran mikroorganizmaların büyük bir kısmına karşı aktif olan antibiyotikleri (bu üründe tobramisin) içerir.

Tobrased Damla Fiyatı

Tobrased damla 2021 güncel fiyatı 12.03 TL’dir.

Tobrased Damla Muadili

Tobrased damla muadili / eşdeğeri ilaçlar;

 • OBRAMIS %0.3 göz damlası 5 ml çözelti
 • OFTAMYCIN % 0.3 steril göz damlası 5 ml
 • PROMESIN GOZ 5 ml damla
 • TOBRINEX %0.3 göz damlası 5 ml

Tobrased Damla Kullanım Şekli

TOBRASED’i her zaman yalnızca doktorunuzun söylediği gibi kullanınız. Emin değilseniz doktorunuza ve eczacınıza danışınız.

Hafif ila orta dereceli enfeksiyonlarda normal doz göz(ler)e her dört saatte bir, bir veya iki damladır.

Ciddi enfeksiyonlarda normal doz iyileşme elde edene kadar her saat başı bir veya iki damladır. Daha sonra uygulama sıklığı azaltılarak kesilir.

Tedavinin normal süresi 7-10 gündür. Doktorunuz size tedavinizin ne kadar süreceğini söyleyecektir.

Uygulama yolu ve metodu

TOBRASED’i sadece gözlerinize uygulayınız.

TOBRASED’İ kullanmadan önce ellerinizi yıkayınız.

Kullanım için aşağıdaki şekilde hareket ediniz:

 • Kapağı açınız.
 • İlk uygulamada kapağın altındaki halkayı atınız. Kapağı tekrar tamamen ve sıkıca vidalayınız . Böylece damlalıktaki zar delinir ve damlalık akmaya başlar.
 • Şişeyi baş ve orta parmaklarınız arasında tutarak ters çeviriniz.
 • Ters çevrilmiş şişenin üzerine işaret parmağınız ile bir kerede uygulayacağınız hafif basınç ile TOBRASED’in bir damlası akacaktır.
 • Kafanızı hafifçe geriye doğru yatırınız. Göz kapağı ve gözünüz arasında bir kese oluşacak kadar parmağınızla alt göz kapağınızı aşağı doğru çekiniz. Damlanın oluşan kese içine damlatılması gerekmektedir.
 • Damlalık ucunu göze yaklaştırınız. Eğer yardımcı olacaksa bir ayna kullanınız.
 • Damlalığı gözünüze, göz kapağınıza, gözünüzün etrafındaki yüzeylere veya diğer yüzeylere değdirmeyiniz. Değdirirseniz, damlalığa mikroorganizmalar bulaşabilir.
 • TOBRASED’i damlattıktan sonra alt göz kapağınızı yavaşça serbest bırakınız, gözünüzü kapatınız ve göz-burun arası bölgeye bir parmağınız ile hafifçe bastırınız . Bu önlem TOBRASED’in vücudun diğer bölgelerine yayılımını önleyecektir.
 • Eğer damlayı iki gözünüze de kullanmanız gerekiyorsa yukarıdaki adımlan diğer gözünüz için de tekrarlayınız.
 • Eğer damla gözünüze gelmezse tekrar deneyiniz.
 • Kullandıktan sonra TOBRASED’in kapağını sıkıca kapatınız.

Gözünüz için kullandığınız başka bir ilaç daha varsa, her iki İlaç uygulaması arasında 10-15 dakikalık ara veriniz.

Tobrased Damla Yan Etkileri

Göz alerjisi, göz kaşıntısı, göz kapağında kaşıntı veya şişme, göz İçinde kızarıklık, gözyaşı üretiminde artış, göz kapağında kızarıklık, göz akıntısı, göz kapağında anormallikler, gözde şişme, gözde rahatsızlık hissi, göz tahrişi, göz yüzeyinde iltihap, göz ağrısı, anormal göz hassasiyeti, bulanık görme Döküntü, kurdeşen ve ciltte kızarıklık.

Tobrased Damla Kullananların Yorumları

Tobrased damlayı daha önce kullandıysanız kendi kullanıcı yorumlarınızı ve deneyimlerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın lütfen.

Bu yazı 2187 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM