Trosyd Krem Nedir, Ne İşe Yarar, Fiyatı, Muadili ve Kullanıcı Yorumları

Paylaş
 

Trosyd krem, trosyd krem ne işe yarar, trosyd krem fiyatı 2020, trosyd krem prospektüs, trosyd krem muadili, trosyd krem bebek, trosyd krem yan etkileri, trosyd krem nasıl kullanılır, trosyd krem yorumları, trosyd krem mantara iyi gelirmi, trosyd krem kullananlar, trosyd krem kullanma talimatı, trosyd krem kullanımı, trosyd krem kullananlar kadınlar kulübü, trosyd krem kullanan anneler, trosyd krem kullanım yerleri, trosyd krem bebeklerde kullanımı, trosyd krem hamilelikte kullanılırmı, trosyd krem nerelerde kullanılır, trosyd krem vajinada kullanımı hakkında merak ettiğiniz tüm soruların cevapları bu yazımızda.

Trosyd Krem Nedir?

Bu ilaç, aktif bir bileşen olarak tioconazole içerir ve mantarların büyümesini önleyerek çalışır. Bu krem vajinal mantar enfeksiyonları, ayak mantarı, pişik, tırnak enfeksiyonları ve diğer rahatsızlıklar için kullanılır. Bu krem, bu ilaç kılavuzunda listelenmemiş hedefler için de kullanmak mümkün.

Trosyd Krem Etken Maddesi

Bu kremin faktör maddesi tiokonazol isminde bir maddedir.

Trosyd Krem Kullanmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

  • Bu ilaca ya da diğer ilaçlara karşı herhangi bir olağandışı tepki ya da alerjik tepki geliştirdiyseniz hemen hekiminize söyleyiniz. Ayrıca gıdalar, boyalar, koruyucular ya da hayvanlar gibi diğer alerji türleriniz varsa kesinlikle hekiminize söyleyiniz.
  • Bu ilacın diğer yaş gruplarında kullanımını çocuklarda kullanımı ile karşılaştıran özel bir bilgi olmamasına rağmen, bu ilacın çocuklarda erişkinlerden farklı yan etkilere ya da problemlere neden olması beklenmemektedir.
  • Bazı ilaçlar beraber kullanılmamalıdır yalnız bazen bir etkileşim olsa dahi iki farklı ilaç beraber kullanmak mümkün. Bu durumlarda, hekiminiz dozu değiştirmek isteyebilir ya da diğer önlemler gerekebilir. Başka reçeteli ya da reçetesiz ilaç alıyorsanız hekiminize bildiriniz.
  • Etkileşimler meydana gelebileceğinden, bazı ilaçlar yemek yeme ya da belirli yemek türlerini yeme sırasında ya da çevresinde kullanılmamalıdır. Alkol ya da tütünün bazı ilaçlarla kullanılması da etkileşimlerin oluşmasına yol açabilir. Doktorunuz ile ilacınızın yiyecek, alkol ya da tütün ile kullanımını tartışınız.

Trosyd Krem İçindekiler

Bu kremin faktör maddesi tiokonazol isminde bir maddedir. Yardımcı maddeleri ise polisorbat 60, sorbitan monostearat, setostearil alkol, 2-Oktil-dodekanol, setil ester wax, benzil alkol ve saf sudur.

Trosyd Krem Endikasyonları

Bu krem vajinal mantar enfeksiyonları, ayak mantarı, pişik ve tırnak enfeksiyonları gibi hastalıkların, rahatsızlıkların ve semptomların tedavisinde, kontrol altına alınmasında, önlenmesinde ve iyileştirilmesinde kullanılır.

Trosyd Krem Muadli

Dermo-rest Krem, Dermo-rest Tırnak Solüsyonu, Dermo-trosyd Solüsyon, Gyno-trosyd Vajinal Merhem, Tiocan Krem, Tioderma Krem, Tioderma Pudra, Tioderma Losyon ve Tiogyn Vaginal Ovül bu ürünün benzeridir.

Trosyd Krem Eczane Fiyatı

Bu kremin eczane fiyatı 16.85 TL’dir.

Trosyd Krem Kullanımı

Bu kremi kesinlikle hekiminizun talimatlarına göre uygulayın. Kremi uygulamadan önce ve sonra ellerinizi yıkayın. Etkilenen bölgeye bu kremden ince bir tabaka durumunda uygulayın ve hafifçe ovalayın.

Bu ilacı gözlerden, burundan, ağızdan ve kulaklardan uzak tutun. Doktorunuz tarafından yönlendirilmedikçe, bu ilacın üzerine tıkayıcı bir pansuman uygulamayın. Bu bölgenin üzerini kapatmayın veya bandajlamayın. Bunu yapmak cildin tahriş olmasına yol açabilir.

Enfeksiyonunuzu tamamıyla temizlemeye yardımcı olmak için, belirtileriniz birkaç gün sonra iyileşmeye başlasa bile, tam tedavi süresi boyunca bu kremi kullanmaya devam etmeniz oldukça önemlidir. Mantar bulaşmalarının temizlenmesi çok yavaş olabileceğinden, bu ilacı birkaç hafta ya da daha uzun süre kullanmaya devam etmeniz gerekebilir. Bu ilacı çok erken kullanmayı bırakırsanız, belirtileriniz geri dönebilir. Herhangi bir dozu kaçırmayın.

Trosyd Krem Ne İşe Yarar?

Bu krem, antifungal ajanların imidazol sınıfının bir üyesidir. Pişik, tırnak mantarı, el ve ayak mantarı ile vajinal mantar bulaşmalarının tedavisinde bu krem oldukça yetenekli sonuçlar verir.

Trosyd Krem Kullananlar

“canım benim oğlanda pişik oldu trosyd krem kullandm bez ve ıslak mendilin yaptığı pisiklere en iyi bu geliyor bence. kizimda yapmadigim kalmadi her bez değişimde yıkama 3 ayrı pişik kremi zeytin yağı hic biri banamisin demedi artk hastaneye götürdük bu kremi yazmışlardı 3 sürmede gecti nerdeyse”

“Nasıl bir pişik? Benim oğlanın popo kanıyordu artik. Travazol kullanma kortizonlu.

Ben Platinus un tavsiyesi ile trosyd ve hametan karıştırdım. Her alt değişiminde beyaz sabun ile yıkadım. Sonra kuruladim havalandirdim. Krem sürdüm. Ertesi gün sabah akşam bu karışım diğer alt değişimlerinde de yalnızca hametan sürdüm.

“Alerji demedim ki esasen. Meyve asidi çişle birleşince pişik yapabiliyor. Dermo trosyd iyi bir mantar ilacıdır. Mantara çevirmiş demek ki. Bizim de ilk haftalar mantara çeviren pişiğimiz vardı 1-2 günde geçirmişti trosyd. Geçmiş olsun.”

 

 

Bu yazı 4572 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM