Zorante Krem Nedir, Ne İşe Yarar, Fiyatı ve Kullanıcı Yorumları

Paylaş
 

Zorante krem, zorante krem fiyat, zorante krem kullananlar, zorante krem nedir, zorante krem nasıl kullanılır, zorante krem yan etkileri, zorante krem satın al, zorante krem ile jel arasındaki fark, zorante krem ekşi, zorante krem kullanımı, gibi sizlerin en çok yaptığı arama terimlerinden yola çıkarak hazırlamış olduğumuz bu yazıda zorante krem hakkında merak ettiğiniz tüm bu soruların cevabını bulabilirsiniz.

Zorante Krem Nedir

Zorante krem, sedef hastalığının en yaygın türü olan derinin belli bölgelerini kaplayan kırmızı renkte plak şeklinde yamalarla belirgin Plak sedef hastalığında kullanılan ve ayrıca çoğunlukla ergenlik çağındaki çocukların yüzünde ortaya çıkan ancak şiddetli olmayan aknelerde (sivilcede) de kullanılabilen topikal bir ilaçtır.

Zorante Krem Ne İşe Yarar

Zorante krem,

  • plak sedef hastalığı tedavisinde,
  • akne tedavisinde,
  • sivilce tedavisinde, kullanılmaktadır.

Zorante Krem İçeriği

Zorante krem, içeriğindeki etken maddesi Tazaroten‘ dir.

Zorante Krem Fiyatı

Zorante krem 2021 güncel satış fiyatı 53.74 TL’dir.

Zorante Krem Nasıl Kullanılır

Zorante kremi,

  • Plak sedef hastalığı tedavisinde : Banyo veya duş sonrası jeli uygulamadan önce cildinizi iyice kurulayınız. Akşamları günde 1 kere hastalıklı bölgeye ince bir tabaka halinde uygulayınız. Tedavi süresi genellikle 12 ay;
  • Akne vulgaris (sivilce) tedavisinde : Yüzünüzü nazikçe yıkadıktan sonra kurulayınız ve günde 1 kere akşamları hastalıklı bölgeye ince bir tabaka halinde uygulayınız. Tedavi süresi genellikle 12 haftadır.

Zorante Krem Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı: 23 yaşımdayım, bu yaşıma kadar hiç ergenlik sivilcem olmadı. son 1 yıldır yüzüm deli gibi  sivilcelemeye başladı. düzensiz beslenme ve su içmeyi aksattığım için olduğunu düşünüyorum, çok fazla cilt bakımı ürünü denemem de büyük etken olabilir. sebeplerini biliyordum ama sivilcelerim yayıldığı için telaşlandım ve daha sonrasında cildiyeye gittim. doktor sivilcelerim icin bana ‘zorente’ adlı ilacı yazdı yazarken de roaccutane adlı ilacın jel versiyonu demişti.

yeni sivilcem çıkmadan yada sivilcemi söndürmek icin sadece sivilce üzerine kullanmamı ama cildimde çok tutmamı önermişti. ben çoğu zaman sivilcelerin üstüne ince bir tabaka halinde sürüp temizlemeden uyuyordum fakat böyle kullanmanın yanlış olduğunu fark ettim. bu şekilde kullandığımda sivilceler çok hızlı kuruyup, kremi sürdüğüm bölgelerde resmen güneşlenme sonrası cilt soyulması gibi kabuk atıyordu, cildim kabuk attıktan sonra sivilce kurumuş olmasına rağmen ciddi şekilde iz kaldığını ve bir kaç gün sonra ilacın kuruttuğu sivilcelerin çok yakınlarında yeni sivilcelere sebep olduğunu farkettim.

i̇lacı doktorun söylediği bir şekilde kullanıp, yakın zamanda başlıkta ki bu girdimi güncelleyeceğim.   aynı doktorda yakın zamanda tekrar bir randevum olduğu için bu durumu kesin güncelleyeceğim

Kullanıcı: differinin bir başka türevi. bursa’da gittiğim bir devlet hastanesinde ilk olarak cildiye polinkinliğinin  idari sorumlusu olan hocaya gittim cildimi bir güzel pakladı sağ olsun. aradan bir yol geçti sorunlarım tekrar peydah oldu. sonra gittiğim cildiye  polikinliğinin idari sorumlusu olan hocam orada olmadığı için başka bir doktora gittim. bana differin verdi, bir de içeriği temiz güneş kremi istemiştim dermoskin önermişti. neyse ben bu differinden hiç memnun kalmadım, yüzümü soyuyor, sürünce acıtıyor, günlerce bu acı geçmiyor. pul pul dökülmeler de cabası.  cildim iyice hassaslaştı filan. kullanmayı bıraktım ve sonra tekrar yüzümü piripak eden hocama gittim. beni bu sefer sallamadı. güneş kremi vs isteyecektim. kış günü ne gerek var dedi ve bana bu zorante denilen, differinden bir farkı olmayan kremi yazdı. tabi bilmiyorum ben, başka bir şey bekliyorum. neyse aldım kremi ve kullanmaya başladım. differinden farkı yok. ama sanki differinden daha yumuşak ve daha etkili gibi. fakat ne kadar iyi olursa olsun bu tür kremlerden nefret ediyorum. yüzümün soyulmasından, dökülmesinden ve acımasından. ayrıca sivilcelerim çıkmaya devam ediyor.  diyeceğim o ki, doktorlar bu tarz kremler veriyorsa yani sivilce izleri için bir de yanında sivilceleri engelleyecek bir şey vermeleri gerek. bana teatrio çay ağacı yağlı jel verdi bir şeye yaradığı yok. üstelik bu kremi kullanmaya başladığımdan beri hiç sivilce çıkmayan yanaklarımda sivilce çıkmaya başladı. böyle kremleri tedavülden kaldırmaları gerek bence. geçici bir çözüm.

Kullanıcı: ergenliğimde bile yüzümde tek bir şey çıkmamıştı ama havasi oldukca kuru olan bie sehirden istanbula taşınınca kuru olan yüzüm yağlıya döndü. burun ve yanak bölgemde goz altimda yağ tabakasi seklinde sari kabartilar cikinca cildiyeye gittim. bunu verdi iki aydır kullanıyorum. kullanırken etkili ama kullanmayi bıraktığımın ikinci günü yüzüm hızla eski pütürlü haline dönüyor. bir yandan ilaci birakmak istiyorum bir yandan kullanmazsam kotu olur diyorum. ama şunu söyleyeyim cildi bayağı hassaslaştiriyo kullanacaksaniz elinizin altinda mutlaka bi hametan bulundurun

Bu yazı 1873 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM